Aktualności

Bankowość i usługi płatnicze: Piaskownica KNF – środowisko testowe zgodne z PSD2 już działa

Bankowość i usługi płatnicze: Piaskownica KNF – środowisko testowe zgodne z PSD2 już działa

W dniu 25 listopada 2020 r. Komisja Nadzoru Finansowego ogłosiła, że środowisko testowe PSD2 jest już otwarte zarówno dla podmiotów/startupów regulowanych, jak i nie podlegających regulacji. Nowe urządzenie jest częścią programu Innovation Hub uruchomionego przez KNF w październiku 2018 roku.

Nowe urządzenie określane jest mianem Virtual Sandbox, czyli środowiska testowego, które pozwala uczestnikom na symulację operacji bankowych i testowanie rozwiązań opartych na interfejsie Open API, zgodnym ze standardem Polish API oraz z dyrektywą PSD2. Wirtualna piaskownica umożliwia symulację podstawowych nowych usług płatniczych PSD2: PIS, AIS i CAF. Co najważniejsze, nie jest wymagane posiadanie licencji TPP, a Sandbox jest udostępniany bezpłatnie.

Aby wziąć udział w Programie Innovation Hub i przetestować planowane usługi, zainteresowane podmioty powinny złożyć wniosek za pośrednictwem formularza udostępnionego na stronie internetowej KNF. Standardowy dostęp to 90 dni z możliwością przedłużenia.Piotr Putyra

Prawnik

Piotr Putyra

Adwokat, Partner

Piotr Putyra

Kontakt:

ul. Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa