Aktualności

Usługi płatnicze: Technologia PIN on Mobile - jako pierwsza w Polsce!

Usługi płatnicze: Technologia PIN on Mobile - jako pierwsza w Polsce!

VISA i First Data ogłosiły, że obecnie przeprowadzają wewnętrzne testy tzw. kodu PIN w technologii komórkowej. PIN w telefonie komórkowym umożliwia akceptowanie transakcji kartami zbliżeniowymi za pomocą aplikacji mobilnej zainstalowanej na wybranych modelach smartfonów. Co istotne, technologia ta ma zastosowanie do wszystkich transakcji, niezależnie od ich wartości. Jeśli wymagana jest autoryzacja PIN, posiadacz karty może ją wprowadzić na ekranie smartfonu sprzedawcy.

Zgodnie z informacjami prasowymi, po zakończeniu testów wewnętrznych, rozwiązanie PIN on Mobile zostanie pilotażowo wdrożone w Polsce (pierwszy rynek na świecie).

Tam, gdzie technologia rozwija się szybko, regulacja nie zawsze jest następująca. Przypomnijmy - 4 grudnia 2019 roku Rada Standardów Bezpieczeństwa PCI opublikowała długo oczekiwane standardy bezpieczeństwa dla miękkich transakcji POS (a więc także dla PIN-u w komórce). Niestety, nowe standardy nie zezwalają na autoryzację PIN-u na miękkich urządzeniach POS. Wydaje się jednak, że sytuacja może się zmienić wkrótce po tym, jak najwięksi gracze na rynku wykonają swój ruch.Piotr Putyra

Prawnik

Piotr Putyra

Adwokat, Partner

Piotr Putyra

Kontakt:

ul. Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa