Aktualności

Umowy i transakcje handlowe: Poland. Business Harbour – relokacja dla specjalistów IT z Białorusi na terytorium Polski

Umowy i transakcje handlowe: Poland. Business Harbour – relokacja dla specjalistów IT z Białorusi na terytorium Polski

Kilka dni temu polski rząd uruchomił nowy program wsparcia wysoko wykwalifikowanych specjalistów z branży IT z Białorusi.

Na ten moment program przewiduje środki na rzecz pomocy białoruskim specjalistom i przedsiębiorcom z branży IT, którzy ze względu na trudną sytuację polityczną w swoim państwie zdecydowali się przenieść do Polski.

Środki wsparcia można podzielić na cztery obszary:

  1. Stworzenie listy polskich firm gotowych do przyjęcia i zatrudnienia specjalistów z Białorusi,
  2. Przyspieszenie procedur uzyskiwania wizy roboczej dla specjalistów IT z Białorusi oraz członków ich rodzin (takie wnioski będą rozpatrywane priorytetowo),
  3. Wsparcie finansowego dla startupów, np .:
  • jednorazowe wsparcie finansowe dla założycieli, pracowników firmy i członków ich rodzin w wysokości 5.100 zł, które można przeznaczyć na pokrycie kosztów przeprowadzki do Polski, wynajmu domu itp.
  • w przyszłości - wsparcie projektów na potrzeby polskich partnerów przemysłowych w ramach programu Poland Prize,
  • możliwość uzyskania grantów w ramach specjalnych programów rozwojowych.
  1. Doradztwo przy przeprowadzce i otwarciu nowej firmy w Polsce, pomoc w znalezieniu potencjalnych partnerów biznesowych, pomoc w wyborze biura dla firmy, wsparcie w kontaktach z administracją publiczną - wszystko pod auspicjami państwowej agencji wspierającej bezpośrednie inwestycje zagraniczne - Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH).

Dla osób pragnących przystąpić do programu stworzono całodobową Infolinię, w ramach której klienci są obsługiwani w języku polskim, rosyjskim i angielskim.

Szczegóły na stronie: https://www.gov.pl/web/poland-businessharbour

Kancelaria Dudkowiak Kopeć Putyra sp. j. także pragnie zaoferować swoje usługi w celu pomocy przedsiębiorcom z Białorusi, którzy chcą otworzyć i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce. Nasi eksperci z różnych dziedzin prawa (gospodarcze, migracyjne, pracy, nieruchomości itp.) pomogą stworzyć optymalną strukturę Twojego biznesu oraz zapewnią jego wsparcie i obsługę prawną.Denis Ushakov

Prawnik

Denis Ushakov

Senior Counsel

Denis Ushakov

Kontakt:

ul. Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa