Rozwód
Kancelaria przez okres 30 lat funkcjonowania na rynku wyspecjalizowała się w szczególności w sprawach o rozwód. Z powodzeniem prowadzimy sprawy rozwodowe zarówno pomiędzy obywatelami Polski, jak również małżeństw z elementem transgranicznym, gdy jeden lub oboje małżonkowie są obcokrajowcami.
Ostatnia aktualizacja: 30.08.2024
Nasi adwokaci świadczą kompleksową obsługę w sprawach o rozwód, zadbają o korzystne uregulowanie wszystkich kwestii związanych z rozwodem.
Zapewniamy wsparcie na każdym etapie postępowania przedsądowego i sądowego, w tym:
Porady prawne – rozwód
Odpowiemy na każde zadane pytanie, wyjaśnimy wątpliwości i wskażemy jakie działania należy podjąć, aby doprowadzić do rozwodu – zarówno na spotkaniu umówionym w dogodnym dla klienta terminie, jak też w rozmowie telefonicznej czy on-line.
Opinie prawne – rozwód
Przeanalizujemy sprawę i wskażemy jej mocne i słabe strony oraz zaproponujemy optymalne, dopasowane do klienta rozwiązania, przedstawimy i opiszemy kolejne etapy postępowania rozwodowego, działania niezbędne do podjęcia i listę dowodów, które należy zgromadzić do sprawy rozwodowej.
Mediacja przedsądowa
Reprezentujemy klientów w rozmowach ugodowych poprzedzających rozwód oraz w postępowaniu mediacyjnym z drugim małżonkiem lub jego pełnomocnikiem.
Postępowanie rozwodowe przed sądem
Świadczymy kompleksową obsługę prawną poczynając od wspólnego ustalenia strategii postępowania rozwodowego, przygotowania i złożenia pozwu o rozwód, poprzez udział w rozprawach, sporządzanie pism procesowych w trakcie postępowania o rozwód, aż do prawomocnego zakończenia postępowania rozwodowego.
Nasi adwokaci rodzinni świadczą również dorywczą pomoc prawną stronom postępowania rozwodowego, które występują przed sądem samodzielnie, tj. sporządzamy pozwy o rozwód, odpowiedzi na pozew rozwodowy, inne pisma procesowe w sprawie o rozwód, apelacje od wyroków rozwodowych.
Prawnicy rozwodowi zadbają również o wszelkie kwestie poboczne rozstrzygane w ramach postępowania rozwodowego – alimenty, kontakty z dzieckiem, władzę rodzicielską, podział majątku wspólnego.
Jak uzyskać rozwód w Polsce?
- skonsultuj się z prawnikiem rodzinnym – prawnik rodzinny pomoże Ci ustalić, czy polski sąd jest właściwy do rozpoznania Twojej sprawy, przedstawi Ci Twoje prawa i możliwości, wyjaśni jak przygotować się do postępowania rozwodowego, przygotuje listę dowodów do zebrania,
- zbierz dowody i dokumenty – które złożysz do sądu wraz z pozwem rozwodowym lub odpowiedzią na pozew,
- przygotuj i złóż w sądzie pozew rozwodowy – niestety nie ma wzorca pozwu rozwodowego, każdy rozwód jest inny, dlatego ważne jest, aby przemyśleć wcześniej, czego oczekujesz od orzeczenia rozwodowego, przedstawić swoje żądania w pozwie o rozwód i odpowiednio je uzasadnić,
- przygotuj się na rozprawę sądową i do złożenia zeznań na rozprawie – odbędzie się co najmniej jedna rozprawa sądowa,
- przygotuj pytania do świadków – Ty i twój małżonek, w celu udowodnienia swoich twierdzeń, możecie wnieść o przesłuchanie świadków na rozprawie sądowej, ważne jest więc przygotowanie odpowiednich pytań do świadków,
- apelacja od orzeczenia rozwodowego – jeśli nie jesteś zadowolony z postanowień orzeczenia rozwodowego, możesz złożyć apelację od wyroku orzekającego rozwód, apelację rozpozna sąd II instancji, w apelacji musisz wskazać zarzuty wobec wyroku rozwodowego, jakich zmian się domagasz i sporządzić uzasadnienie.
Kwestie prawne po rozwodzie
Po uzyskaniu rozwodu kolejnym krokiem powinno być dokonanie podziału wspólnego majątku małżeńskiego. Nasi prawnicy pomogą ustalić, co wchodzi w skład majątku wspólnego małżonków, a jakie składniki należą do ich majątku osobistego.
Chętnie pomożemy w przeprowadzeniu negocjacji oraz podejmiemy się reprezentacji w sporze sądowym dotyczącym podziału majątku wspólnego.
Przez okres 3 miesięcy od orzeczenia rozwodu przysługuje prawo do zmiany nazwiska i powrotu do nazwiska rodzimego. Nasi prawnicy są gotowi pomóc również w tej kwestii.
Zapraszamy do zapoznania się z Przewodnikiem Rozwodowym.
