Zespół

Borislav Dimitrov

Adwokat - Bułgaria

bdimitrov@dudkowiak.com

Borislav Dimitrov jest bułgarskim adwokatem oraz kierownikiem naszej kancelarii prawnej w Bułgarii (Dudkowiak Kopeć Dimitrov Ivanov Assn.).

Mecenas Dimitrov ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu Sofijskiego im. św. Klemensa z Ochrydy. 

Od lat doradza polskim przedsiębiorcom w realizacji spraw i projektów inwestycyjnych na terenie Bułgarii. 

Posiada bogate doświadczenie w reprezentacji polskich klientów w postępowaniach sądowych prowadzonych w Bułgarii. Mecenas Dimitrov ma szczególne umiejętności w prowadzeniu negocjacji i rozwiązywaniu polsko-bułgarskich sporów gospodarczych. 

W codziennej pracy na rzeczy polskich klientów nasz adwokat bułgarski Borislav Dimitrov prowadzi windykacje względem bułgarskich dłużników, doradza w zagadnieniach związanych z bułgarskim prawem spółek i bułgarskim prawem pracy. Ponadto mecenas Dimitorw z powodzeniem doradza w procesach wprowadzania spółek i produktów na rynek bułgarski, a następnie w ich codziennym funkcjonowaniu na tym rynku. 

Szczególnym polem specjalizacji naszego bułgarskiego mecenasa jest realizacja procesów M&A (fuzji i przejęć) oraz spraw z zakresu prawa konkurencji. Specjalizacje te wsparte są doświadczeniem zdobytym przy pracy w podmiotach stowarzyszonych z PwC. 

Jako prawnik naszego bułgarskiego biura mecenas Dimitrov zyskał zaufanie licznych polskich przedsiębiorców. 

Borislav Dimitrov włada językiem bułgarskim oraz angielskim. 

Klientów polskojęzycznych obsługuje we współpracy z naszym polskojęzycznym personelem.