Zespół

Dimitar Ivanov

Adwokat - Bułgaria

divanov@dudkowiak.com

Dimitar Ivanov jest bułgarskim adwokatem oraz kierownikiem naszej kancelarii prawnej w Bułgarii (Dudkowiak Kopeć Dimitrov Ivanov Assn.).

Mecenas Ivanov ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu Sofijskiego im. św. Klemensa z Ochrydy. 

Od lat doradza polskim przedsiębiorcom w realizacji spraw i projektów inwestycyjnych na terenie Bułgarii.

Posiada bogate doświadczenie w reprezentacji polskich klientów w postępowaniach sądowych prowadzonych w Bułgarii. Mecenas Ivanov ma szczególne umiejętności w prowadzeniu negocjacji i rozwiązywaniu polsko-bułgarskich sporów gospodarczych. 

W codziennej pracy na rzeczy polskich klientów nasz adwokat bułgarski Dimitar Ivanov prowadzi windykacje względem bułgarskich dłużników, doradza w zagadnieniach związanych z bułgarskim prawem spółek i bułgarskim prawem pracy. Ponadto mecenas Ivanov z powodzeniem doradza w procesach wprowadzania spółek i produktów na rynek bułgarski, a następnie w ich codziennym funkcjonowaniu na tym rynku. 

Szczególnym polem specjalizacji naszego bułgarskiego mecenasa jest realizacja procesów M&A (fuzji i przejęć) oraz projektów na bułgarskim rynku kapitałowym. Specjalizacje te wsparte są doświadczeniem zdobytym przy pracy w podmiotach stowarzyszonych z PwC. 

Jako prawnik naszego bułgarskiego biura, mecenas Ivanov zyskał zaufanie licznych polskich przedsiębiorców. 

Dimitar Ivanov włada językiem bułgarskim oraz angielskim. Klientów polskojęzycznych obsługuje we współpracy z naszym polskojęzycznym personelem.